Połowa Brytyjczyków cierpi na impotencję

Badania ankietowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że 50 % Brytyjczyków na różnym etapie swego życia w pewnym stopniu odczuwa problemy związane z impotencją. Martwi natomiast fakt, który odkryli naukowcy, że zdecydowana większość tych mężczyzn, z obawy przed wstydliwymi konsultacjami lekarskimi, nie szukała pomocy w terapii przy pomocy np. Viagry.

Patrząc na sprawę z innej perspektywy – jeden na dwóch mężczyzn objętych badaniami cierpiał na problemy seksualne, których przyczyną była nadwaga lub otyłość.

Ponadto, 68% twierdziło, że cierpiało na przedwczesny wytrysk, szczególnie w przypadku młodszych mężczyzn, którzy zdaniem ekspertów są podatni na przedwczesny wytrysk związany ze stresem. Zdaniem fachowców symptomy te można zredukować poprzez wprowadzenie nowych technik seksualnych.

Samo-okaleczeni

Co ciekawe, mimo że 19 % badanych twierdzi, że nie są w stanie poradzić sobie w łóżku będąc trzeźwym, niespodziewanie 31 % uznało, że po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu nie mogą osiągnąć erekcji.

Ludzie nie muszą cierpieć w milczeniu

Viagra od ponad dziesięciu lat jest dostępna dla osób cierpiących na problemy z erekcją. Jej skuteczność w leczeniu problemów z erekcją i poprawie życia seksualnego pacjentów jest dowiedziona. Każdy, kto cierpi na jakiekolwiek symptomy związane z impotencją powinien skonsultować się ze swoim lekarzem w celu uzyskania porady.

Problemy te często mogą być wynikiem poważniejszych dolegliwości.