Wstydliwa i niebezpieczna przypadłość

Opryszczka Narządów Płciowych

Pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę weneryczną, taką jak opryszczka narządów płciowych, najczęściej czuje się zawstydzona i nie chce się przyznawać do swojego problemu. Warto wiedzieć, że opryszka narządów płciowych, grzybica czy brodawki weneryczne mogą dotyczyć wielu osób. Najbardziej narażone jednak są osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych oraz mają ich wielu. Problem ten dotyczy wszystkich, kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Dużym problemem jest to, że wielu chorych nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu zdrowia, narażając na ryzyko siebie oraz swoich partnerów seksualnych.
Czym jest opryszczka narządów rozrodczych?

Opryszka narządów płciowych  to zakażenie wywołane wirusem opryszczki pospolitej hsv, który jest odpowiedzialny również za opryszczkę na ustach (dolegliwość również bardzo popularną). Należy mieć świadomość, że jeśli raz wirus dostanie się do organizmu człowieka, to pozostanie w nim na stałe. Należy oczywiście podjąć leczenie farmakologiczne, jednak jedyne co można zrobić to uśpić bakterię oraz nie unikać sytuacji nawrotu choroby.
Różnice pomiędzy  grzybicą a opryszczką narządów płciowych

Zakażenia grzybiczne są częsta dolegliwością kobiet w każdym wieku. Do najczęstszych chorób zalicza się drożdzyca – zakażenie grzybiczne narządów rodnych głównie kobiet. Na tą chorobę jednak mogą zapaść również mężczyźni, gdyż jest ona jak pozostałe choroby weneryczne, przenoszona drogą płciową. Pacjenci najczęściej podają takie objawy jak opuchlizna, zaczerwienienie narządów rodnych (pochwa, penis) oraz nieprzyjemne, serowate upławy z dróg rodnych. Objawy opryszczki narządów płciowych to głównie bolące, czerwone pęcherze.
Objawy infekcji narządów rodnych

Kobiety i mężczyźni, którzy są aktywni seksualnie i często zmieniają partnerów, muszą być świadomi faktu, że infekcje narządów płciowych mogą nie wykazywać żadnych, lub prawie żadnych objawów.  Szacuje się, że około 80% mężczyzn i kobiet nie zdaje sobie sprawy z zakażenia. Łagodniejsze infekcje jak drożdżaki nawet przez kilka tygodni mogą nie sprawiać nam problemu. Poważniejsze, jak opryszczka narządów rodnych, najczęściej rozwijają się i objawiają dość gwałtownie i szybko po zakażeniu. Pacjenci skarżą się na bolące, nabrzmiałe pęcherze przede wszystkim w okolicach narządów intymnych (wagina, penis), ale również mogą pojawić się na pośladkach, w okolicach odbyty i na udach. Jednym rozwiązaniem przy tego typu dolegliwościach jest kuracja antybiotykowa.
Kuracja po zdiagnozowaniu opryszczki

Zaraz po zaobserwowaniu niepożądanych objawów powinniśmy natychmiast udać się do specjalisty. Lekarz obierze odpowiedni antybiotyk. Złagodzi on objawy i będzie chronił organizm przed nawrotem infekcji. Osoba zarażona wirusem powinna unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do uaktywnienia się wirusa. Przyczyny nawrotu choroby mogą być różne: stres, zmęczenie, osłabienie organizmu będące wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu czy ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Atak infekcji następuje wtedy, gdy organizm jest osłabiony i nie ma możliwości obrony. Chorzy muszą zmienić swój tryb życia.
Leczenie infekcji grzybicznej

Zakażenie spowodowane grzybami również, z powodzeniem, leczy się lekami przeciwgrzybicznymi. Na rynku dostępne są kuracje doustne oraz dopochwowe. Niwelują one przykre dolegliwości jak obrzęk, zaczerwienienie, wydzielina czy nieprzyjemny zapach. Tabletki doustne przepisywane są również mężczyznom, u których zdiagnozowano drożdżaki. Dostępne są leki bez recepty oraz te przepisane przez lekarza.