Połowa Brytyjczyków cierpi na impotencję

Badania ankietowe przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że 50 % Brytyjczyków na różnym etapie swego życia w pewnym stopniu odczuwa problemy związane z impotencją. Martwi natomiast fakt, który odkryli naukowcy, że zdecydowana większość tych mężczyzn, z obawy przed wstydliwymi konsultacjami lekarskimi, nie szukała pomocy w terapii przy pomocy np. Viagry.

Patrząc na sprawę z innej perspektywy – jeden na dwóch mężczyzn objętych badaniami cierpiał na problemy seksualne, których przyczyną była nadwaga lub otyłość.

Ponadto, 68% twierdziło, że cierpiało na przedwczesny wytrysk, szczególnie w przypadku młodszych mężczyzn, którzy zdaniem ekspertów są podatni na przedwczesny wytrysk związany ze stresem. Zdaniem fachowców symptomy te można zredukować poprzez wprowadzenie nowych technik seksualnych.

Samo-okaleczeni

Co ciekawe, mimo że 19 % badanych twierdzi, że nie są w stanie poradzić sobie w łóżku będąc trzeźwym, niespodziewanie 31 % uznało, że po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu nie mogą osiągnąć erekcji.

Ludzie nie muszą cierpieć w milczeniu

Viagra od ponad dziesięciu lat jest dostępna dla osób cierpiących na problemy z erekcją. Jej skuteczność w leczeniu problemów z erekcją i poprawie życia seksualnego pacjentów jest dowiedziona. Każdy, kto cierpi na jakiekolwiek symptomy związane z impotencją powinien skonsultować się ze swoim lekarzem w celu uzyskania porady.

Problemy te często mogą być wynikiem poważniejszych dolegliwości.

Wstydliwa i niebezpieczna przypadłość

Opryszczka Narządów Płciowych

Pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę weneryczną, taką jak opryszczka narządów płciowych, najczęściej czuje się zawstydzona i nie chce się przyznawać do swojego problemu. Warto wiedzieć, że opryszka narządów płciowych, grzybica czy brodawki weneryczne mogą dotyczyć wielu osób. Najbardziej narażone jednak są osoby, które często zmieniają partnerów seksualnych oraz mają ich wielu. Problem ten dotyczy wszystkich, kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Dużym problemem jest to, że wielu chorych nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu zdrowia, narażając na ryzyko siebie oraz swoich partnerów seksualnych.
Czym jest opryszczka narządów rozrodczych?

Opryszka narządów płciowych  to zakażenie wywołane wirusem opryszczki pospolitej hsv, który jest odpowiedzialny również za opryszczkę na ustach (dolegliwość również bardzo popularną). Należy mieć świadomość, że jeśli raz wirus dostanie się do organizmu człowieka, to pozostanie w nim na stałe. Należy oczywiście podjąć leczenie farmakologiczne, jednak jedyne co można zrobić to uśpić bakterię oraz nie unikać sytuacji nawrotu choroby.
Różnice pomiędzy  grzybicą a opryszczką narządów płciowych

Zakażenia grzybiczne są częsta dolegliwością kobiet w każdym wieku. Do najczęstszych chorób zalicza się drożdzyca – zakażenie grzybiczne narządów rodnych głównie kobiet. Na tą chorobę jednak mogą zapaść również mężczyźni, gdyż jest ona jak pozostałe choroby weneryczne, przenoszona drogą płciową. Pacjenci najczęściej podają takie objawy jak opuchlizna, zaczerwienienie narządów rodnych (pochwa, penis) oraz nieprzyjemne, serowate upławy z dróg rodnych. Objawy opryszczki narządów płciowych to głównie bolące, czerwone pęcherze.
Objawy infekcji narządów rodnych

Kobiety i mężczyźni, którzy są aktywni seksualnie i często zmieniają partnerów, muszą być świadomi faktu, że infekcje narządów płciowych mogą nie wykazywać żadnych, lub prawie żadnych objawów.  Szacuje się, że około 80% mężczyzn i kobiet nie zdaje sobie sprawy z zakażenia. Łagodniejsze infekcje jak drożdżaki nawet przez kilka tygodni mogą nie sprawiać nam problemu. Poważniejsze, jak opryszczka narządów rodnych, najczęściej rozwijają się i objawiają dość gwałtownie i szybko po zakażeniu. Pacjenci skarżą się na bolące, nabrzmiałe pęcherze przede wszystkim w okolicach narządów intymnych (wagina, penis), ale również mogą pojawić się na pośladkach, w okolicach odbyty i na udach. Jednym rozwiązaniem przy tego typu dolegliwościach jest kuracja antybiotykowa.
Kuracja po zdiagnozowaniu opryszczki

Zaraz po zaobserwowaniu niepożądanych objawów powinniśmy natychmiast udać się do specjalisty. Lekarz obierze odpowiedni antybiotyk. Złagodzi on objawy i będzie chronił organizm przed nawrotem infekcji. Osoba zarażona wirusem powinna unikać sytuacji, które mogą doprowadzić do uaktywnienia się wirusa. Przyczyny nawrotu choroby mogą być różne: stres, zmęczenie, osłabienie organizmu będące wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu czy ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Atak infekcji następuje wtedy, gdy organizm jest osłabiony i nie ma możliwości obrony. Chorzy muszą zmienić swój tryb życia.
Leczenie infekcji grzybicznej

Zakażenie spowodowane grzybami również, z powodzeniem, leczy się lekami przeciwgrzybicznymi. Na rynku dostępne są kuracje doustne oraz dopochwowe. Niwelują one przykre dolegliwości jak obrzęk, zaczerwienienie, wydzielina czy nieprzyjemny zapach. Tabletki doustne przepisywane są również mężczyznom, u których zdiagnozowano drożdżaki. Dostępne są leki bez recepty oraz te przepisane przez lekarza.

Ogólna charakterystyka nikotynowego nałogu

W całym kraju bardzo wielu ludzi otwarcie przyznaje się do uzależnienia od nikotyny. Część z nich zdaje sobie sprawę z płynącego zagrożenia, część natomiast wciąż podchodzi do tej kwestii dość beztrosko. Tymczasem palenie przyczynia się do powstania naprawdę wielu chorób i na tej płaszczyźnie przewyższa alkoholizm oraz otyłość. Niestety, dla niektórych osób walka z nałogiem kojarzy się jedynie ze stresem oraz ogromnym trudem. Takie osoby nie muszą być jednak skazane na porażkę. Zawsze bowiem mogą skorzystać z medycznej pomocy, na przykład w postaci wygodnych w stosowaniu tabletek. Godne polecenia są tabletki Champix, które możemy otrzymać wyłącznie na receptę. Konieczna jest zatem konsultacja z lekarzem, którą możemy odbyć za pośrednictwem internetu. Jest to niezbędne ze względu na nasze bezpieczeństwo. W przypadku internetowej diagnozy możemy za pomocą sieci zamówić wspomniany lek, który otrzymamy już w przeciągu doby. Champix pomógł naprawdę wielu nałogowym palaczom, co jest najlepszym dowodem skuteczności wymienionych tabletek.

W trosce o własne zdrowie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że należy walczyć z nałogiem palenia przede wszystkim w trosce o własne zdrowie. Nikotyna może doprowadzić do śmierci, czego dowodem są coroczne statystyki. Tylko w Polsce rocznie umiera z tego powodu 69 tysięcy osób. Rak, choroby serca i choroby płuc to tylko niektóre z najgroźniejszych konsekwencji palenia. Nie można bowiem pominąć zaburzeń seksualnych, które dotyczą zarówno panów (impotencja), jak i panie (kobiece zaburzenia seksualne). Wszystko to jest konsekwencją nikotyny, która oddziałuje na naczynia krwionośne. Na szczęście, po rzuceniu palenia można doprowadzić do odbudowy naczyń krwionośnych. Warto wspomnieć także o problemie biernych palaczy. Po rzuceniu palenia znacznie poprawi się ich kondycja zdrowotna, dzięki czemu unikną poważnych powikłań, takich jak astma. Należy zaznaczyć, że po rzuceniu palenia od razu poprawia się oddychanie oraz wygląd fizyczny. Nie da się ukryć, że nikotyna bardzo źle oddziałuje między innymi na nasze uzębienie. Z tej przyczyny jak najszybciej należy zerwać z nałogiem, jeśli zależy nam na pięknym uśmiechu. To samo dotyczy naszej cery – jeśli chcemy, aby nasza twarz olśniewała blaskiem, koniecznie musimy zaprzestać palenia. Również kondycja naszych włosów poprawi się dzięki zwycięskiej walce z nałogiem. Jak widać, rzucanie palenia wiąże się naprawdę z wieloma pozytywnymi skutkami.

Zwycięska walka z nikotyną

Wielu nałogowych palaczy marzy o zwycięskiej walce z tym zgubnym przyzwyczajeniem. Niestety, samodzielna walka często musi zakończyć się porażką. Nałogowiec musi zmagać się z licznymi huśtawkami nastrojów oraz ze stresem. Nic dziwnego, że leki wspomagające walkę są dla niego doskonałym rozwiązaniem. Z tej przyczyny specjalne gumy do żucia, plastry i inne specyfiki cieszą się w naszym kraju sporym powodzeniem. Jedną ze skuteczniejszych propozycji są tabletki Champix. Skutki ich działania są widoczne już po 12 tygodniach, co powinno usatysfakcjonować również niecierpliwych konsumentów. Champix to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wyjść z nałogu, niezależnie od ich wieku. Tabletki cieszą się dobrą opinią zarówno wśród starszych, jak i wśród młodszych użytkowników. Nic dziwnego, że lekarze tak często zapisują je swoim pacjentom, aby pomóc im walczyć z przyzwyczajeniem do szkodliwej nikotyny.